A Pénzügyminisztérium kérésére honlapunkról eltávolítottuk a korábbi mérlegképes könyvelő vizsgasorokat.
Vizsgasorok: mérlegképes könyvelőSzámvitel Navigátor2023-08-15T10:40:45+00:00
A Pénzügyminisztérium kérésére honlapunkról eltávolítottuk a korábbi mérlegképes könyvelő vizsgasorokat.
Köszönöm a választ, azonban én mégsem találom ezeket az anyagban, amik szerepeltek az előző esszé kérdéseknél (tárgyi eszközök, vevők, értékpapírok kritikus vizsgálati területei és módszerei). Ezeket melyik videóban találom meg?
Az előző válasz a modulzáró vizsgához kapcsolódott. Az, hogy a Pénzügyminisztérium által összeállított feladatsorban milyen feladattípusok lesznek, arról nincs előzetes információnk.
A jelzett, képesítő vizsgasorban lévő esszé kérdéseket úgy tudod megválaszolni, hogy alkalmazod a számviteli (az adott eszközzel kapcsolatos számviteli jellemzők) és az ellenőrzési ismereteket (direkt és indirekt vizsgálati módszerek).
Néhány példa:
-értékpapíroknál kritikus a bekerülési érték meghatározása, ellenőrzési módszere az ehhez kapcsolódó bizonylatok tartalmi és formai ellenőrzése (indirekt vizsgálati módszer) és a bekerülési érték újrakalkulálása (indirekt vizsgálati módszer),
-tárgyi eszközöknél kritikus a fellelhetőség, ellenőrzési módszere a helyszíni szemle (direkt vizsgálati módszer),
-vevőknél kritikus a mérlegben szereplő állomány nagysága, ellenőrzési módszere a vevőktől kért visszaigazolás (indirekt vizsgálati módszer).
Sziasztok!
A pénzügyi kimutatások…… viszgasorral kapcsolatosan az lenne a kérdésem, hogy az esszé részhez hol találok tananyagot, én a vizsgafelkészítő kurzus anyagában ezt nem találom. Illetve a beszámoló részhez kapcsolódóan milyen feladatra lehet számítani?
Köszönöm
A beszámoló készítési részben egy mérleg és egy eredménykimutatás részt kell összeállítani főkönyvi kivonatból (könyvelési példa, konszolidálás, cash flow kimutatás és kiegészítő melléklet összeállítása nem lesz).
Az esszék kizárólag az ellenőrzés részből várhatóak, a tananyag elejéről (ellenőrzés fogalma, módszerei, jellemzői, csoportosítása) és a végéről (vállalatok ellenőrzési rendszere, könyvvizsgálat és adóellenőrzés). Ezeket a feltöltött óravázlatok és videók tartalmazzák.
Érdeklődni szeretnék, hogy Vállalkozások pénzügyei (új képzési rendszer szerinti) vizsgasor elérhető valahol az oldalon? Amennyiben még nem, akkor tudnának esetleg feltölteni?
Köszönöm!
Pénzügy vizsgasort a tanárod állítja össze, nem központi.
Sziasztok!
Gyakorolok a pénzügyi kimutatások összeállítása, elemzése és ellenőrzése február 27.-i vizsgára és picit elveszítettem a fonalat.
“Új rendszer” címén most már olyan feladattípusok várhatóak mint a 2022. novemberi,júniusi,márciusi vizsgán (I.beszámolós feladat, II. esszé példa, III. számítási feladatok, IV. ellenőrzési dokumentum)?
Köszönöm válaszotok.
Szia!
Mi is ennyit tudunk a vizsgáról.
Az eddigi feladatsorok felépítése a támpont.
Érdeklődni szeretnék, hogy a 2023. 02 havi pénzügyi számvitel vizsgasort mikor tudják feltenni? Köszönöm.
Feltöltöttük
Sziasztok!
Gyakorolok a novemberi vizsgára az előző évek feladatlapjainak kitöltésével. A megoldókulcs előfordulhat,hogy hibás több helyen is? Mert pl, szja levonás a gazdasági esemény, de áfát ír hozzá, és még vannak ilyen apróságok. Ez a 2022/03 feladatsor. Vagy ez nem jellemző és csak elírás lehet?
Vagy ez egy megszokott dolog és fenntartással kell kezelni a megoldó lapot?
Köszönöm szépen
Szia!
Igen, sajnos rendszeresen vannak hibák.